Mgr. Jaroslav Jarabica

Mgr. Jaroslav Jarabica

Psychológ
8000+ hod praxe
25 € / konzultácia
11 ľudí odporúča

Forma konzultácie

video / audio hovor
chat

Špecializuje sa na

vzťahy rodičovstvo sebavedomie životné zmeny LGBTI

Dokáže pomôcť aj s

úzkosti strach smútok týranie a domáce násilie prokrastinácia motivácia samota šikana sexualita a intimita sebaubližovanie

Vzdelanie, certifikáty a diplomy

  • Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, Fakulta sociálnych vied a zdravotníctva 2007, Prvá atestácia podľa § 50 zákona č. 317/2009 zz 2018
  • Kurz multidisciplinárne intervencie v rozvode
  • Kurz rozvíjanie komunikačných zručností
  • Kurz spolupráca odborných zamestnancov s rodinou žiaka z marginalizovaných rómskych komunít,
  • Kurz PCA v hrovej a filiálnej terapii
  • Základy krízovej intervencie pre pomáhajúce profesie
  • Tréning identifikácie obetí obchodovania s ľuďmi
  • Kurz integratívna práca s motiváciou a zmenou v komplexných systémoch, rodinách a pároch
  • Kurz mediačné zručnosti - školská mediácia
Život je na doživotie. Preto ho žime tak, aby nebol za trest.

Popis

Mám niekoľko ročné skúsenosti ako školský psychológ a poradensky psychológ v oblasti individuálnej, skupinovej práce s deťmi, mládežou, rodinou a párom. 

Už počas vysokej školy ma oslovil PCA prístup (prístup zameraný na človeka), ktorého piliermi sú empatia, prijatie a autenticita, na ktorých zakladám i svoje fungovanie v poradenskom procese a dovzdelávanie v metodikách. Hrdo sa hlásim ku študentom Prof. PhDr. Ivana Štúra CSc., ktorý mi bol svojím ľudským prístupom a filozofiou vzorom pre vlastnú prax. Počas štúdia na vysokej škole som pracoval na linke detskej pomoci, neskôr po skončení štúdia s mentálne postihnutými deťmi, dospelými, ich rodinou a ľuďmi s poruchami autistického spektra. 

Posledných 8 rokov sa venujem hlavne témam rodičovstva, vzťahov, rôznorodým problematikám vyplývajúcim z fungovania v školskom prostredí a problémom spojeným so životnými zmenami.

Som hrdým otcom dvoch detí, ktoré mi neustále pripomínajú prirodzenú krásu života a manželom, ktorý miluje poznanie svojej ženy. Rád trávim voľný čas športom, ktorý sa niekedy stáva mojím vlastným terapeutom, ale i životnou filozofiou.

Rezervácia termínu

Hodnotenia a skúsenosti klientov

11
5

Otvorený a úprimný rozhovor s radami a svetlejším náhľadom na danú vec.

Uzasny psycholog

Pán Jaroslav je vnímavý poslucháč a pozorný sprievodca duševným svetom. Konzultácie prebiehajú v uvolnenej atmosfére, a priniesli mi viac svetla do vecí, ktoré prežívam. Odporúčam.

Bol príjemný. Úspešne zhrnul to mnoho čo som zo seba vyplul. Načrtol možnosť hlbšieho rozoberania každej témy, avšak vrátil sa k tomu čo je práve podstatné. Myslím že ak som mal nejaké očakávania, tak ich splnil. Ďakujem.

Jaroslavov pristup mi naozaj sadol. Je velmi empaticky, vnimavy a jeho nazor na dany problem bol konstruktivny. Komunikacia bola plynula a velmi otvorena. Urcite sa k nemu este vratim.